نکات مهم در معاملات ملکی

نکات مهم در معاملات ملکی

هنگامیکه قصد انجام معامله در زمینه املاک و مستغلات دارید، توجه به یکسری نکات در قرارداد نظیراطلاعات و شرایطی که باید ثبت شوند ضروریست. دو طرف معامله باید از آن آگاهی داشته تا از مشکلات بعدی جلوگیری شود. در هر قرارداد باید مشخصات فردی مثل نام، نام خانوادگی، کدملی، شماره شناسنامه، آدرس و تلفن تماس هردو طرف معامله یعنی خریدار و فروشنده یا موجر و مستاجر بصورت دقیق درج شوند.

مشخصات ملکی که موضوع معامله می باشد از قبیل پلاک ثبتی شامل شماره های اصلی و فرعی، قطعه و آدرس دقیق پُستی، شماره سند، شماره دفتر و کلیه اطلاعات موجود در سند مالکیت باید بطور صریح و دقیق در قرارداد ثبت شوند. قرارداد مذکور بدون اطلاعات فوق فاقد اعتبار است.

برای کسب اطلاعات در مورد کد رهگیری معاملات ملکی اینجا کلیک کتید

مدت انجام فرآیند معامله باید واضح و دقیق نوشته شود تا در صورتیکه مدت قرارداد خاتمه یابد و دوطرف معامله به تعهدات خود عمل نکنند، براساس مفاد مندرج در قرارداد یا براساس توافق طرفین معامله اقدام مقتضی انجام شود.

مبلغ قرارداد مهمترین مورد در معاملات ملکی، اعم از فروش یا اجاره می باشد. ملحقات دیگر در معامله نظیر: قبض برق، آب، گاز و تلفن که نشان از وجود آنها دارد. همچنین دارابودن پارکینگ و آسانسور، میزان پیش پرداخت و دوره های پرداخت و سایر شروط و توافقات که در بخش ملاحظات نوشته شوند. باید قبل از عقد قرارداد مشخصات و مدارک ارایه شده به رویت خریدار یا مستاجر برسد و بررسی شود که مورد معامله عینا همان است که در پایان به متعامل واگذار می شود؟ 

معاملات ملکی, خرید ملک, فروش ملک, اجاره, ملک مسکونی, ملک تجاری, مشاور املاک, آپارتمان, مبایعه نامه

تماس با "بنگاه من "

آدرس : مشهد - بلوار وکیل آباد- هاشمیه۴ / ۲۸ پلاک ۶

شماره تماس : ۰۹۱۵۰۰۲۱۶۷۲- ۰۵۱۳۸۸۲۱۲۶۴

شماره شبکه مجازی : ۰۹۱۵۰۰۲۱۶۷۲

آدرس اینستاگرام : bongahman

آدرس ایمیل : info@bongahman.ir

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید