اجزای لاندری روم

اجزای اصلی لاندری روم

کلمه laundry room به معنی رخت شور‌خانه است و به اتاقی که برای شست و شوی لباس ها بکار می رود اطلاق می شود. لاندری روم فضای خدماتی محسوب شده و کلیه مراحل شستشو، خشک کردن و اتوکشی لباسها در آن انجام می شود. در لاندری روم یکسری اجزای موردنیاز هم باید وجود داشته باشد که با هم به بررسی آنها می پردازیم.

ماشین لباسشویی و خشک کن

قطعا ماشین لباسشویی و خشک‌کن از مهمترین اجزای لاندری روم محسوب می شوند. البته که ممکن است از یک ماشین لباسشویی ترکیبی، یا دوقلوی مجهز به خشک‌کن و یا هرکدام بصورت مجزا استفاده شود. اگر قصد استفاده از لباسشویی و خشک کن را بصورت مجزا دارید بهتر است هر دو دستگاه را در کنار هم قرار داده تا کاربری آنها راحت‌تر باشد.

 

برای آشنایی با لاندری روم اینجا کلیک کنید

 

سبد لباس چرک

قطعا وجود سبدی مجزا برای جمع آوری لباسهای چرک و کثیف و جلوگیری از ریخت و پاش آنها ضروری است. اگر در لاندری روم فضای کافی وجود دارد بهتر است لباسهای روشن، تیره، ملحفه و حوله ها با استفاده از سبدهای جداگانه تفکیک شوند.

رخت‌‌ خشک کن

پس از شستشو و خشک کردن لباسها بهتر است چند ساعتی در معرض هوا باشند و بهتر است لباسهای اتو کشیده با چوب لباسی در محلی مناسب آویزان شوند و سپس در کمد لباسها گذاشته شوند. به همین دلیل باید در لاندری روم فضای مناسب درنظر گرفته شود.

اتو و میز اتوکشی

اتو و میز اتوکشی از دیگر موارد ضروری در لاندری روم می باشند که باعث می شود جهت اتو زدن نیازی به انتقال لباس‌ها به اتاق دیگری نداشته باشید. معمولا برای جلوگیری از اشغال فضا، میز اتو بصورت کشویی در کمدهای لاندری روم تعبیه می شوند.

قفسه بندی

نصب قفسه ها در لاندری جهت قرار دادن مواد شوینده و سفیدکننده، حوله‌ و کلیه وسایل شستشو نظیر دستمال کاغذی، صابون، اتو، میز اتو و … ضروری می باشد. دربرخی موارد حتی ماشین لباسشویی نیز در کابینت‌ قرار داده می شود تا استفاده بهینه از محیط و زیبایی فضا به حداکثر برسد.

پیشخوان

معمولا در صورت وجود فضای کافی در لاندری روم قسمتی نیز برای جداسازی، تا کردن و مرتب نمودن لباس ها درنظر گرفته می شود. اگر فضای کافی وجود نداشته باشد یک میز تاشو جایگزین خوبی برای این منظور می باشد.

لاندری روم - ساختمان - آپارتمان - شهرنشینی - خانه - ملک مسکونی - شستشو - لباس شویی - اتوکشی - مشهد - بنگاه من

تماس با "بنگاه من "

آدرس : مشهد - بلوار وکیل آباد- هاشمیه۴ / ۲۸ پلاک ۶

شماره تماس : ۰۹۱۵۰۰۲۱۶۷۲- ۰۵۱۳۸۸۲۱۲۶۴

شماره شبکه مجازی : ۰۹۱۵۰۰۲۱۶۷۲

آدرس اینستاگرام : bongahman

آدرس ایمیل : info@bongahman.ir

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید