آشنایی با تخلف بنای فاقد پروانه

آشنایی با تخلف بنای فاقد پروانه

طبق ماده 100 قانون شهرداری، مالکین اراضی و املاک در محدوده شهری و حریم آن باید قبل از هر اقدام عمرانی، تفکیک اراضی و احداث ساختمان از شهرداری پروانه و مجوز لازم را اخذ نمایند. ساختمانهایی که در خارج از حریم شهرها بدون اخذ پروانه احداث می شوند اگر در محدوده ممنوعه نظیر: حریم قانونی جاده ها و راه آهن، فرودگاهها و خطوط فشار قوی برق باشند برابر مقررات قانونی تخریب و از آن رفع اثر خواهد شد.

بنای فاقد پروانه خارج از حریم شهری

تصمیم گیری برای رسیدگی به این تخلف برعهده یک هیات متشکل از نمایندگان استانداری، شورای اسلامی استان، اداره کل مسکن و شهرسازی، منابع طبیعی و معادن و جهاد کشاورزی می باشد و این کمیسیون موظف است حداکثر ظرف مدت دو ماه از تاریخ اعلام تخلف و توقف عملیات ساختمانی، به موضوع رسیدگی و تصمیم خود را اعلام نماید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تخلف ساختمانی عدم استحکام بنا اینجا کلیک کنید

 

بنای فاقد پروانه در حریم شهری

موضوع تخلف با تقاضای شهرداری در کمسیونی متشکل از نماینده وزارت کشور، یکی از قضات دادگستری، یکی از اعضای انجمن شهر به انتخاب "شورای اسلامی شهر" و همچنین نماینده شهرداری بدون حق رای مطرح می شود. حکم صادره از کمسیون برای تخلف احداث بنای فاقد پروانه یکی از موارد زیر می باشد:

تخلف ساختمانی - کمیسیون ماده 100 - شهرداری - ساختمان سازی - ساخت و ساز - پروانه ساختمانی - املاک - مسکونی - مشهد - بنگاه من

تماس با "بنگاه من "

آدرس : مشهد - بلوار وکیل آباد- هاشمیه۴ / ۲۸ پلاک ۶

شماره تماس : ۰۹۱۵۸۵۱۷۰۶۷- ۰۵۱۳۸۸۲۱۲۶۴

شماره واتس آپ : ۰۹۱۵۸۵۱۷۰۶۷

آدرس اینستاگرام : bongahman

آدرس ایمیل : info@bongahman.ir

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید