خانه های شمالی - جنوبی

نکاتی در مورد خانه های شمالی - جنوبی

یکی از مواردی که معمولا موقع خرید خانه احتمالا شنیده اید موضوع شمالی یا جنوبی بودن آن است. البته خانه ها معمولاً در کلان شهرها به چهار نوع خانه شمالی، خانه جنوبی، خانه غربی و شرقی تقسیم می‌شوند، که در این موضوع بیشتر نورگیر بودن خانه مدنظر است.

خانه شمالی

خانه ای که ورودی ساختمان از خیابان به حیاط باز شده و شمال ساختمان به پلاک مجاور آن ختم می‌شود. در ساختمان شمالی از سمت شمال یعنی بخش نورگیر ساختمان، نور غیر مستقیم و از سمت جنوب یعنی سمت حیاط ساختمان نور کاملاً مستقیم دریافت می شود. ساختمان شمالی دارای دو نوع واحد شمالی و جنوبی می‌شود.

 

برای آشنایی با گواهی پایانکار ساختمانی اینجا کلیک کنید

 

خانه جنوبی
خانه ‌ای که ورودی ساختمان از خیابان به داخل بنا باز می شود و حیاط خانه در پشت ساختمان قرار دارد. در ساختمان جنوبی ملک و واحد از سمت شمال و جنوب دارای نور مستقیم می باشد. مزیت بزرگ ساختمان جنوبی نسبت به ساختمان شمالی میزان سطح اشغال مفید بیشتر طبقات به دلیل نیاز نداشتن به نورگیر اضافی است. همچنین تعداد پارکینگ های قابل ایجاد بیشتر از خانه شمالی است.
ساختمان های شرقی/ غربی

ساختمان‌هایی که طبق موقعیت جغرافیایی خاص خود به این صورت ساخته شده اند. برای تشخیص این نوع ساختمان ها باید رو به شمال بایستید در اینصورت خانه هایی که در سمت راست شما قرار گرفته خانه‌های شرقی و خانه‌هایی که در سمت چپ شما قرار دارند خانه‌های غربی می باشند. مدت زمان محدود بهره گیری از نور روزانه خورشید دلیل اصلی استقبال کمتر مردم از خانه شرقی یا غربی است.

ملک مسکونی, خانه ویلایی, آپارتمان, خانه شمالی ساخت, خانه جنوبی ساخت, پارکینگ, حیاط, نورگیر, خرید, اجاره خانه, بنگاه من

تماس با "بنگاه من "

آدرس : مشهد - بلوار وکیل آباد- هاشمیه۴ / ۲۸ پلاک ۶

شماره تماس : ۰۹۱۵۰۰۲۱۶۷۲- ۰۵۱۳۸۸۲۱۲۶۴

شماره شبکه مجازی : ۰۹۱۵۰۰۲۱۶۷۲

آدرس اینستاگرام : bongahman

آدرس ایمیل : info@bongahman.ir

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید