گواهی پایانکار چیست؟

گواهی پایانکار چیست و چه کاربردی دارد؟

پروانه ساختمان و گواهی پایان کار از مهمترین مجوز‌های لازم برای ساخت و ساز و فروش یک ساختمان می باشند. پروانه ساختمان برای شروع ساخت و ساز مورنیاز است که پس از اتمام عملیات ساختمانی، اگر ساختمان توسط شهرداری تایید شود و فاقد خلافی یا بدهی باشد، شهرداری مدرکی به عنوان پایانکار برای مالک صادر می کند. معمولا گرفتن پایانکار با سازنده می باشد و اهمیت آن به قدری است که بدون اخذ آن انتقال سند مالکیت ملک در دفتر اسناد رسمی امکان پذیر نیست.

کاربرد گواهی پایانکار ساختمان

گواهی پایانکار نشان می دهد ساختمان براساس معیار‌های فنی و مهندسی مورد تایید شهرداری ساخته شده و فاقد تخلف ساختمانی می باشد. پس از اخذ گواهی پایانکار، امکان تنظیم صورت مجلس تفکیکی در اداره ثبت اسناد و املاک وجود داشته و می توان سند مالکیت مجزا برای هر یک از واحد‌های احداث شده در ساختمان صادر نمود. گواهی پایانکار پیش نیاز صدور سند ساختمان است پس تا هنگامیکه گواهی پایانکار اخذ نشده امکان اقدام برای گرفتن سند و فروش ملک به دیگری وجود ندارد.

 

برای کسب اطلاعات در مورد ملک بازداشتی اینجا کلیک کنید

 

مهم است بدانید در صورتیکه ملک ساخته شده دارای تخلفات ساختمانی باشد ابتدا پرونده به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارجاع داده شده و اگر رای کمیسیون پرداخت جریمه باشد مالک باید جریمه را بپردازد تا بتواند گواهی پایانکار را دریافت نماید.

پروانه ساختمان, ساخت و ساز, آپارتمان, ساختمان, پایانکار, شهرداری, صورت جلسه تفکیکی, تخلفات ساختمانی, کمیسیون ماده 100 شهرداری, مسکونی, بنگاه من

تماس با "بنگاه من "

آدرس : مشهد - بلوار وکیل آباد- هاشمیه۴ / ۲۸ پلاک ۶

شماره تماس : ۰۹۱۵۸۵۱۷۰۶۷- ۰۵۱۳۸۸۲۱۲۶۴

شماره واتس آپ : ۰۹۱۵۸۵۱۷۰۶۷

آدرس اینستاگرام : bongahman

آدرس ایمیل : info@bongahman.ir

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید