ویژگی های مشاور املاک حرفه ای

ویژگی های یک مشاور املاک حرفه ای
 

بازار خرید، فروش و اجاره‌ ملک از حوزه های پرفراز و نشیب حال حاضر است به همین دلیل در هنگام معاملات ملکی دقت و تحقیق امری ضروری است. 
استفاده از یک مشاور املاک مناسب بهترین راهکار ممکن برای جلوگیـری از هــرگونه تصمیم گیری و انتخاب اشتباه در این زمینه می باشد.

مشاور املاک به عنوان امین دوطرف معامله سعی میکند مورد اعتماد دو طرف باشد زیرا اسناد ملکی و چک ها و ... به او سپرده می شود، و همچین وظیفه دارد از صحت هویت دو طرف اطمینان حاصل کرده  تا معامله به خوبی و بصورت قانونی انجام بگیرد.
برخلاف باور عمومی شغل مشاوراملاک جزو مشاغل تخصصی محسوب شده که نیاز به مهارت و تجربه بالایی دارد.

بطور کلی یک مشاوراملاک حرفه ای در ابتدا با نیازسنجی مالک یا مستاجر به ارائه مشاوره و معرفی فایل، متناسب با  نیاز مشتری، قدم به قدم به سرویس دهی اقدام می کند.درادامه به بررسی ویژگی های یک مشاوراملاک حرفه ای می پردازیم...


 عضویت در اتحادیه املاک

اولین و مهمترین ویژگی یک مشاوراملاک عضویت در اتحادیه ملی املاک و مستغلات می باشد که نشان دهنده موفقیت  مشاور املاک در دستیابی به استانداردهای اخلاقی و حرفه‌ای  این شغل محسوب می شود.
به این دلیل که اخذ جواز فعالیت مستلزم شرکت در کلاس‌های مختلف آموزشی و آشنایی با قوانین و مقررات مرتبط با این حوزه می باشد.

 

 آگاه و به روز بودن

یک مشاور املاک حرفه ای با کسب اطلاعات دقیق و موثق در کنار شناخت کافی از روند انجام معاملات در بازار املاک، مخصوصاً در منطقه فعالیت خود با درک موقعیت و شرایط موجود، فایل های مناسب را شناسایی کرده و به مشتریان معرفی می نماید.

 

 فن بیان مناسب

یک مشاور املاک باتجربه با استفاده از کلمات بجا و مناسب، نظر مساعد مشتریان را جلب نموده و با کسب اعتماد آنها می تواند روند انجام معاملات را تسهیل کند.
یک مشاوراملاک حرفه ای هیچ گاه در ابتدای کار بطور قطعی در مورد مسائل اظهارنظر نکرده و به بررسی جوانب می پردازد، چون هیچ کس بطور 100% قادر نیست در مورد مسائل مهم اقتصادی فی البداهه اظهارنظر و پیش‌بینی کند.

 

 سابقه کاری درخشان

سابقه‌ کاری و میزان رضایت مشتریان از جمله ساکنین اطراف و سایر کاسبانی که بتوانند فعالیت موثر و معاملات موفق مشاوراملاک را تایید کنند. سابقه انجام معاملات بزرگ و موفق می تواند نشان دهنده سطح بالای تجربه و میزان درستکاری مشاوراملاک باشد که میزان مواجه با مشکلات بعدی را به حداقل می رساند.

تماس با "بنگاه من "

آدرس : مشهد - بلوار وکیل آباد- هاشمیه۴ / ۲۸ پلاک ۶

شماره تماس : ۰۹۱۵۰۰۲۱۶۷۲- ۰۵۱۳۸۸۲۱۲۶۴

شماره شبکه مجازی : ۰۹۱۵۰۰۲۱۶۷۲

آدرس اینستاگرام : bongahman

آدرس ایمیل : info@bongahman.ir

جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید